25 Eylül 2014 Perşembe

Kimdir bu Acı Çikolata?

Öncelikle herkese merhaba. Bloğumda yazacağım ilk yazının kendimi tanıtmak olması gerektiğini düşünerek gecenin 00.27’sinde yazıyorum bu yazıyı. Bir anda içimi bir sevinç kapladı, bir ilham geldi ve satırları doldurmaktayım şu an. Üstelik yarın sabah 9.30 dersim var.  Mesafesi 20 dakika olan okuluma yetişmek için benim 8'de kalkıp makyajımı yapıp hazırlanmaya başlamam meselesi ise çok ayrı bir konu.

Yirmilerin ortasında Ankara'da 2. Sınıfta okuyan bir genç kızdır bu acı çikolata. Hava atmak gibi olmasın ama kendisi mülkiyelidir. Babasının sayın valim diye hitap ettiği babaannesinin diplomat olacak benim torunum dediği kendisininse hep hayalini kurduğu topuklu ayakkabılar yapılı saçlar güzel bir makyajla özel bir şirkette yönetici olacağı bi işi düşündüğü genç kız işte. Merhaba ben böyle hevesleri olan bir kızım. Resmiyeti pek sevmem. Sanırım meslek hayatımdaki hayalin biçimi de buradan geliyor.

Neyse burada uzun uzun okulumu, hayallerimi anlatmayacağım. Bu aralar kendimi blogger olmaya adadım. Öncelikle bir instagram hesabı açıp instablogger olmayı düşündüm ama baktım ki böyle olmayacak blog açmak şart olmuş ben de oturdum bir güzel hesabımı açtım. Şimdi de bildiğiniz üzere ilk yazımı yazıyorum.

Makyaj yapmaya süslü püslü olmaya pek hevesliyim. Gülmeyi güldürmeyi nihayetinde gülüşleri çok severim. Anı yaşamayı ve bunu paylaşmayı sevdiğim için merak saldım bu işe. Dedim ki kızım sen zaten makyaj yapıyorsun sürekli fotoğraf çekiyorsun kitap okuyorsun insanlarla paylaşım içindesin neyin eksik diğerlerinden? Bakalım ilerleyen zamanlarda göreceğiz bir eksiğim var mı yok mu.

 Kendime blogger demek istiyorum ama paylaşımlarımın ne yönde olacağına bile tam olarak karar vermiş değilim. İstediğim şey bu hesabın bir makyaj bloğu olması değil. Beni anlatan hayatımı anlatan sizlerle paylaşım içinde olduğum bir blog olması. Bazen içtiğim bir fincan kahve hakkında yazmalıyım bazen okuduğum bir satır bazense yeni aldığım ruj ve eyeliner. Kendimi anlatmak istiyorum umarım başarılı da olurum bu işte.

Ha bu arada acı çikolata ismi de benim için değeri büyük olan bir kitaptan gelmektedir. Hayatımda ilk defa kendi başıma başarmış olduğum bir işten kazandığım kitabın adı. Burada da devam etsin istiyorum o başarım. Kendimi sizlere arkadaşlarıma ve tabii ki kendime kanıtlamak istiyorum. Başarılı bir öğrenci başarılı bir iş kadını ve başarılı bir blogger olmak istiyorum hadi hayırlısı.

şimdilik benden bu kadar. İlk yazımı yazmış olmanın mutluluğu ve yarın nasıl kalkacağım endişesiyle yatıyorum. Yazımı gece okuyanlara da iyi geceler diliyorum tabii ki.:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder