10 Nisan 2016 Pazar

Sivilce Savaşları!

Herkese merhaba :) Daha önce sivilceler hakkında bi sürü post yazdım bi sürü ürün kullandım sevdim sevmedim önerdim ya da başarısız bulduğumu ilan ettim. Bu yazım ise ürün önerisinden çok sivilcelerimi nasıl azalttığım hakkında :)

Öncelikle söylemeliyim ki ben tam bir 'ay buramda siyah nokta var hemen sıkayım', 'ay bu siyah nokta mı acaba bi sıkıp bakayım' insanıyım. Yani aynanın karşısına geçip saatlerce yüzümle uğraşabilirim ve bunun sonunda yüzümün her yerini mahvedebilirim.

İlk iş olarak aynalar karşısında harcadığım o uzun sivilce/siyah nokta sıkma saatlerimi kaldırdım ortadan. Bence işin en önemli kısmı bu. Ayrıca özellikle yüzümde makyaj varken ve dışarıdayken ya da dışarı çıkmışken asla yüzüme dokunmadım. Çünkü dışarıdaki pis hava elimize yüzümüze her yere bulaşıyor ve yüzümüze dokundukça sivilce oluşumuna katkı sağlıyor.

İkinci olarak düzenli olarak makyajımı temizledim çünkü çoğu zaman üşenip sadece temizleme suyuyla silen hatta bazen makyajıyla uyuyan biriydim. Çok sevdiğimiz misel sular ne yazık ki mayajımızı silip atmak cildimizi temizlemek için yeterli değil. Bu sebeple ben önce misel sularla makyajımı sildim ardından Garnier Saf&Temiz Neem Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli ile bi güzel yüzümü yıkadım.

Sonuç olarak sivilcelerimin neredeyse yüzde altmışından kurtuldum :)

Ben çay ağacı özlü olduğu için Garnier Saf&Temiz Neem Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli'ni tercih ettim ama siz başka ürünler kullanarak da verim elde edebilirsiniz diye düşünüyorum :) Önemli olan temizliğe dikkat etmek ve ellerimizi yüzümüzden uzak tutmak.

Son olarak da herkesin kullandığı havluları yüzüme sürmekten olabildiğince kaçındım. Sürekli havluyu değiştirdim ya da kullan at havluları tercih ettim. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder